Menu

To już pewne! Czytnik linii papilarnych w ekranie w najnowszym flagowcu OP

Wrzesień 10, 2018 - Newsy, Smartfony
To już pewne! Czytnik linii papilarnych w ekranie w najnowszym flagowcu OP

Firma OnePlus kolejny raz potwierdza nam swoją pozycję na rynku. Dzisiaj potwierdziła, że najnowszy model, czyli Oneplus 6T, będzie miał czytnik lini papilarnych w ekranie. Funkcja ma być uzupełnieniem do aktualnego rozwiązania, jakim jest skaner twarzy i zastąpi ona standardowy skaner odcisków palców, który zniknie z pleców urządzenia.

 

Producent dawnego pogromcy flagowców nie będzie jednak pierwszą firmą, której udało się umieścić te technologie w swoich urządzeniach. Przedtem dokonało tego Vivo w aż 4 swoich modelach, Xiaomi w swoim Mi8 Explorer Editon, oraz Huawei w Porsche design Mate RS. Co ciekawe, OnePlus to kolejna chińska firma, która implementuje to rozwiązanie. Ciekawe, kiedy inne firmy nadgonią zaległości technologiczne w swoich smartfonach. Warto wspomnieć, że czytniki wbudowane w ekran są znacznie wolniejsze od swoich klasycznych odpowiedników, dlatego OP 6T, jako szybszą funkcję odblokowania ekranu, będzie proponował swój odpowiednik FaceID. Nowa technologia wymaga również zmian w budowie, zatem nowy flagowiec będzie minimalnie grubszy od poprzednika. Co ciekawe, rozwiązanie to może być wykorzystane tylko i wyłącznie na ekranach OLED/AMOLED, ponieważ żaden ekran LCD nie jest wystarczająco cienki. Prezes firmy wspomniał, że rozwiązanie miało być użyte już w Oneplus 5T, jednak nie było wystarczająco wygodne dla użytkownika i niegotowe na sprostanie standardom chińskiego producenta.

Prawdopodobnie kolejny OnePlus będzie reklamowany sloganem „Odblokuj prędkość”. Kto wie, może firma skrywa jakiś sekret i udało jej się znacznie przyśpieszyć działanie czytnika? Tego wszystkiego dowiemy się już niedługo, bo premiera nowego flagowca ma się odbyć już w październiku.