Wiele osób znajduje się w różnych sytuacjach życiowych, jak i zawodowych i niestety bardzo często życie wystawia na wiele różnych prób. Na szczęście zawsze ze wszystkimi w jakiś sposób można walczyć. Przykładem jest np. radzenie sobie z podsłuchami, które mogą zostać podrzucone każdego.

Jeśli ktoś obawia się, że jest podsłuchiwany np. w swoim biurze to może się zainteresować usługą, jaką jest wykrywanie podsłuchów. Dodatkowo ważne będzie również zabezpieczanie telefonu przed podsłuchem. Jak najbardziej wiele firm świadczy usługi w tym zakresie lub można coś takiego wykonać samodzielnie przy pomocy różnego rodzaju sprzętów.

Jak sprawdzić, czy jest podsłuch?

Tak, jak zostało wspomniane na rynku jest wiele różnych urządzeń, które są w stanie wykryć podsłuch i na pewno należą do nich wykrywacze, które:

  • wykrywają sygnał radiowy różnego typu, które emituje urządzenie szpiegowskie,
  • wykrywają samo urządzenie, które nagrywa dźwięki w pomieszczeniu.

Oczywiście do tych metod nie wlicza się własnych obserwacji, ponieważ czasem można dostrzec element, który podejrzanie wygląda, ale niestety podsłuchy mają to do siebie, że umieszczane są w bardzo różnych miejscach, często mają mikroskopijne rozmiary i ciężko je namierzyć ludzkim okiem.

Wykrywanie podsłuchów

Oprócz podsłuchów, które fizycznie znajdują się w danym miejscu, istnieje jeszcze coś takiego, jak podsłuchy linii telefonicznych. Można je wykonywać zdalnie lub podsłuch umieścić bezpośrednio w telefonie samodzielnie. Jak można wykryć taki podsłuch? Czy jest to trudne?

Aby wykryć taki podsłuch należy przede wszystkim dokładnie prześledzić linię telefoniczną, jeśli mowa o telefonie stacjonarnym. W przypadku telefonów można szukać wgranych aplikacji szpiegowskich lub po prostu skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która wykrywanie podsłuchów i zabezpieczanie telefonu przed podsłuchem zna doskonale i wiem, jak wszystko zrobić odpowiednio.

Jak zabezpieczyć telefon przed podsłuchem?

Przede wszystkim ważne jest posiadanie telefonu, który jest w stanie zapewnić odpowiednie programy, które telefon zabezpieczą i wykryją niebezpieczeństwo. Ważne jest również to, aby zabezpieczyć telefon przed wirusami i aby zawsze aktualizować wszystkie oprogramowania. Nie należy korzystać z publicznych hotspotów.

Co zrobić, gdy wykryje się w domu podsłuch?

Przede wszystkim cały podsłuch trzeba skutecznie i odpowiednio zdemontować. Później należy przeszukać jeszcze raz pomieszczenie lub cały dom/budynek, aby sprawdzić, czy dodatkowo gdzieś nie znajdują się jakieś podsłuchy. Oczywiście najlepiej używać w tym celu wykrywacza podsłuchów lub profesjonalnej usługi wykrywanie podsłuchów. Warszawa wiedzie prym pod względem firm zajmujących się tą usługą.

By Maciek