Imiona często nadawane są, ponieważ podobają się bliskim i rodzicom. Nie każdy doszukuje się sensu konkretnego imienia i nie każdy sprawdza znaczenie przed wyborem. Jednak czasem warto dokładnie sprawdzić, co opisuje imię konkretnych osób, ponieważ tak naprawdę do każdego imienia zostało przypisane znaczenie.

W tym miejscu zostanie sprawdzone znaczenie imienia Maciek. To dość popularne polskie imię, które nosi wielu mężczyzn i w dalszym ciągu takie imię jest nadawane. Co zatem ono oznacza?

Jakie znaczenie ma imię Maciek?

Jest to przede wszystkim imię męskie i jest ono polską wersją imienia hebrajskiego Matatjahu, które oznacza “dar od Boga”. Ponadto forma Maciej została spolszczona z węgierskiej wersji tego imienia Matyas (wym. Maciasz). Imię Maciej nosił apostoł, który został wybrany po samobójstwie Judasza.

Imieniny

Osoby o imieniu Maciek obchodzą swoje imieniny 30 stycznia, 24 lutego, 14 maja, 3 czerwca oraz 11 listopada.

Zdrobnienia

Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to: Maciek, Maciuś, Maciejek, Maćko.

Numerologia

Dla tego imienia przypisana numerologia to liczba 5.

Jaki charakter mają osoby o imieniu Maciej, Maciek?
Przede wszystkim z racji numerologii osoby o tym imieniu posiadają naturalną gracją oraz wysoką kulturę osobistą. Ponadto liczba 5 jest zwiastunem popularności oraz wyróżnia osoby znane i związane z ważnymi elitami.

Mocne strony tej osoby to: pewność siebie, stałość, szczerość, sprawiedliwość.

U takiej osoby można również zauważyć niezachwiany system wartości oraz bardzo dużą chęć tego, aby wywierać na innych osobach pozytywny wpływ.

Pojawiają się tu tej osoby uwarunkowania wynikające z natury, aby zostać autorytetem w konkretnej dziedzinie.

Jakie zawody pasują do imienia Maciej?
Najczęściej reprezentowane zawody przez te osoby to: pracownik przedsiębiorstwa, dyplomata, przedstawiciel handlowy, pełnomocnik danej grupy osobowej.

Żywioły

Numerologiczna 5 to siła połączenia dwóch żywiołów, takich jak powietrze i ogień. Oznacza to energię w czystej postaci, ponieważ obydwa żywioły współdziałają ze sobą w harmonijny sposób.

Planety

Osoba imieniem Maciej, czyli numerologiczna Piątka łączy się z wpływem takich planet jak:

  • Słońce,
  • Wenus.

Słońce jest podkreśleniem indywidualizmu, a Wenus symbolem harmonizowania otoczenia.

Wiele jeszcze dodatkowych znaczeń określa znaczenie imiona Maciek. Różnie też do takiego znaczenia podchodzą ludzie, ponieważ jedni w nie wierzą, a jedni kompletnie ignorują. Jednak należy podkreślić, że zawsze jakieś znaczenie i wspólne cechy się pojawiają.

By Maciek